Zawody pływackie

Zawody pływackie

Zawody pływackie

brak kategorii

Jasonj

2018-09-05

W ostatnią sobotę wakacji – 1 września 2018 - na niepołomickim basenie po raz dziesiąty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Dziecięce Marzenia” zawody pływackie osób niepełnosprawnych.

W tym roku projekt  był współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Niepołomice.

        W lipcu i w sierpniu tego roku dzieci ze Stowarzyszenia, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach  brali udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów pływania z niepołomickiego basenu. Zajęcia były prowadzone w zależności od umiejętności ich uczestników – dla mało zaprzyjaźnionych z pływaniem była to nauka od podstaw, a dla tych, którzy czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie – było to doskonalenie posiadanych umiejętności.

Podczas zawodów każdy uczestnik mógł wziąć udział w trzech konkurencjach, które odbyły się w niecce rekreacyjnej - rzuty do kosza, nurkowanie po skarby oraz wyścig z piłeczkami. Najodważniejsi wzięli udział w wyścigu na dużym basenie. Konkurencje zakończyły wyścigi na pontonach. Całość zmagań obserwowali z brzegu  przyjaciele i rodziny zawodników, którzy gorąco ich dopingowali. Na zakończenie rywalizacji, już tradycyjnie uczestniczy otrzymali słodkie upominki oraz karnety na niepołomicki basen – aby mogli w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności. A po zawodach na uczestników czekała pizza i napoje.

Serdeczne podziękowania kierujemy do instruktorów pływania - którzy jak zawsze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i serdecznością w stosunku do wszystkich uczestników zajęć i zawodów.

 Wyrazy wdzięczności kierujemy również do panów Pawła Zająca i Adriana Dyjacha za pomoc  w realizacji naszego projektu. 

 Koordynator projektu Jola Przystasz

Galeria zdjęć